Programmā aizraujošas un radošas nodarbes bērniem

Rīga, 2017.gada 31.maijā

FOTO: …

Programmā aizraujošas un radošas nodarbes bērniem

Kristīgo motociklistu asociācija aicina iepazīt īstu motociklu, bērnu grāmatu autore Ieva Samauska ielūdz uz radošu darbnīcu Liepājā, savukārt iemēģināt roku vaska sveču liešanā un pat baznīcu vitrāžu restaurēšanā mudina Vidzemes un Latgales dievnami.  To un vēl daudz citu bērni varēs izbaudīt 2.jūnija vakarā kādā no 190 baznīcām visā Latvijā.

Radošas, sportiskas, muzikālas, iztēli veicinošas un izglītojošas nodarbes, tik bagātīgs ir to aktivitāšu klāsts, kuras priecēs tieši mazāko sirsniņas. Šogad par vienu no Baznīcu Nakts vienojošajām tēmām izvēlēta “Ģimene” kā rezultātā teju ikkatra baznīca ir padomājusi, ko piedāvāt ne tikai vecākiem, bet arī viņu atvasēm.

Rīgā, Daugavgrīvas Baltajā baznīcā būs iespēja ne tikai iepazīt īstu motociklu, bet arī piedalīties triku darbnīcā. Komponists Jēkabs Nīmanis Jaunās Sv. Ģertrūdes baznīcā priecēs ar savām sirsnīgajām bērnu dziesmām. Savukārt Doma baznīcas dārzā, kamēr vecāki varēs piedalīties vadītā meditācijā, bērniem būs iespēja zīmēt, spēlēt ping-pongu un risināt atjautības uzdevumus. Jēzus baznīca piedāvā dalību interaktīvajā nodarbībā “GodlyPlay”, bet Latvijas Apvienotās Metodistu baznīcas Rīgas 1. Draudzē vecākiem būs iespēja atsaukt atmiņā savas bērnības spēles un kopīgi ar bērniem spēlēt galda spēles, lekt klasītes u.c.

Kurzemē, Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē kopā ar bērnu autori Ievu Samausku būs iespēja darboties radošajā darbnīcā “Ko domā kalns par bizbizmārīti?”. Saldus Mārtiņa Lutera baznīcā būs iespēja uz akmentiņiem zīmēt Lutera rozes, izveidot pašam savu dārgumu grāmatiņu un piedalīties stafetēs.  

Latgalē, Birķineļu luterāņu baznīcā varēs baudīt Bērnu un jauniešu teātra studijas “Berķeneles kamolītis” teātrālo iestudējumu “Baznīcai Ir acis, nepieciešama dvēsele”. Viļakā, Jēzus Sirds Romas katoļu baznīca aicina uz tādām intriģējošām darbnīcām kā “Satausti savu lūgšanu”, “Nogaršo paradīzes dzērienu” un “Restaurē baznīcas vitrāžu”.

Vidzemē, Skujenes ev. lut. baznīcā būs iespēja izliet vaska sveces kā arī veikt to māksliniecisko apdari, Siguldas Romas Katoļu baznīcā kā bērni tā pieaugušie varēs izmēģināt rakstīt lūgšanas uz senlaicīga papīra Viduslaikiem tipiskā rakstībā. Gulbenes ev.lut. baznīcā bērni un vecāki varēs iejusties Bībeles galveno varoņu lomās un piedalīties stafetē, kurā uzvarētajam tiks piešķirta galvenā balva.

 Saulkrastu Dieva Žēlastības Romas katoļu baznīcā bērni, no dažādiem piedāvātiem materiāliem varēs izgatavot enģeli.

Sēlijā, Lašu ev.lut. baznīca piedāvā iepazīt luterticības simbolu – Lutera rozi un izveidot vitrāžas tehnikā savu gaismas lukturīti. KrustpilsSv. Nikolaja Brīnumdaritāja baznīcā varēs aplūkot Lieldienu olu kolekciju.

Zemgalē, Jaunsaules ev.lut.baznīca aicina uz sveču un stikla apgleznošanas darbnīcu, kā arī būs iespēja izgatavot nozīmītes. Sātu ev.lut. baznīcas draudzes ģimenes demonstrēs sagatavotos priekšnesumus “Mūsos katrā ir talants”.

 

Šīs ir tikai dažas no piedāvātajām aktivitātēm, protams, paredzētas arī multfilmas, smilšu kino, cienāšanās ar gardumiem un daudz citu aizraujošu un interesantu notikumu. Šogad aicinām savas atvases neatstāt mājās, bet iepazīstoties ar pilnu pasākuma programmu –  Baznīcu nakts programmā, atrast sev piemērotāko un izbaudīt šo vakaru kopā.

Sagatavoja Baznīcu nakts rīkotāju komanda

Par Baznīcu nakti:


Kultūras notikums „Baznīcu nakts” Latvijā notiek kopš 2014.gada, pulcējot vairāk nekā 190 dievnamus visā Latvijā. 2016. gadā pasākumu apmeklēja vairāk nekā 26 tūkstoši cilvēku. Foto: http://ej.uz/BaznicuNakts2016Foto. Baznīcu nakts ideja līdz Latvijai atceļoja no Austrijas, kur pirms nedaudz vairāk kā 10 gadiem notika pirmais šāds Kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumēnisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā. Kopš 2012. gada Baznīcu nakts notiek arī Tartu, Igaunijā. Pasākuma ieceri atbalsta Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji. Latvijā Baznīcu nakti organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa – Nodibinājums „Baznīcu Nakts fonds”. Pateicamies un aicinām ziedot turpmākam darbam – “Baznīcu Nakts fonds”, Reģ.Nr. 40008214405, konta nr. LV14HABA0551037490653.

Aktuālā informācija tiks publicēta projekta sociālo tīklu kontos un mājas lapā:

Informāciju sagatavoja:
Projekta “Baznīcu nakts” Komunikācijas vadītāja Inese Knipše
e-pasts: baznicu.nakts@gmail.com