Pateicība par dalību #GaismaLatvijai un aicinājums izvietot Latvijas karogu dievnamos

Rīga, 2018.gada 7.janvārī.

FOTO: Madonas (Lazdonas) evaņģēliski luteriskā baznīca

Pateicība par dalību #GaismaLatvijai un aicinājums izvietot Latvijas karogu dievnamos

Līdz ar lūgšanām un koncertiem Valdemārpils-Ārlavas un Maszalacas baptistu baznīcās ir noslēgusies #GaismaLatvijai iniciatīva ceļā uz Latvijas valsts simtgadi. Pateicamies 53 Latvijas baznīcu draudzēm, kuras atsaucās Baznīcu nakts fonda iniciatīvai #GaismaLatvijai un veidoja lūgšanu vakarus un koncertus savos dievnamos visā Latvijā – Kurzemē, Vidzemē, Zemgalē, Sēlijā un Latgalē.

Tā bija iespēja no Adventa laika līdz Zvaigznes dienai apmeklēt Latvijas kristīgo draudžu dievnamus, kuros notika muzikāli lūgšanu un sadraudzības vakari, aicinot ikkatru cilvēku dāvināt Latvijai vērtīgāko garīgo dāvanu – lūgšanu.

“No sirds pateicamies katrai Latvijas kristīgai draudzei, kura rada iespēju pievienoties Gaisma Latvijai aicinājumam. Izcilais britu valstsvīrs Viljams Vilberfors ir rakstījis, ka viņa stiprākās cerības par savas valsts labklājību nebalstās tik daudz uz tās armijas spējām un valdītāju gudrību, bet gan uz to, ka “tajā vēl ir daudzi, kuri mīl un seko Kristus Evanģēlijam. Es ticu, ka viņu lūgšanas var uzvarēt.” Paldies Jums katram, kurš ar savu garīgi radošo klātbūtni – lūgšanā, dziesmā un, jā, arī klusumā – stiprināja mūsu kopīgās mājas – Latviju! Ceram, ka #GaismaLatvijai varētu kļūt par ikgadēju Adventa un Ziemsvētku laika iniciatīvu,” pateicību Baznīcu nakts fonda vārdā pauž Jurģis Klotiņš.

Baznīcu nakts komanda gaidīs Jūsu ieteikumus turpmākai iniciatīvas norisei. Aicinām nākotnē domāt par kopīgi radītu svētbrīdi, kurā sanākušie kopīgi dzied garīgas dziesmas un kopā arī lūdz. Tas paplašinātu pasākuma ierastāko formātu – koncertu ar mācītāja pateiktiem vārdiem. Lai iniciatīvu turpinātu, vēlamies pieredzēt lielāku kristīgo konfesiju vadītāju atbalstu. Jūsu atsauksmes un ierosinājumus gaidīsim e-pastā: baznicu.nakts@gmail.com

Līdzās pateicībai par #GaismaLatvijai norisi Baznīcu nakts fonds arī aicina parādīt godu Latvijas valsts karogam. Lai mūsu valsts simtgades gadā Latvijas karogs ne tikai valsts svētkos, bet ik dienas ir novietots gan vēsturiskos, gan mūsdienīgos dievnamos. Lai tas ir veids, kā radām svētku noskaņu un atceramies par pateicību Dievam par mūsu valsti Latviju!

Baznīcu nakts fonda iniciatīvai #GaismaLatvijai pievienojās:


Jersikas/Madalienas Sv. Marijas Magdalēnas Romas katoļu baznīca, Madonas (Lazdonas) evaņģēliski luteriskā draudze, Rīgas Sāpju Dievmātes Romas katoļu draudze, Ilūkstes evaņģēliski luteriskā baznīca, Subates evaņģēliski luteriskā baznīca, Svētā Jēkaba kapela, Rīgas Sv.Franciska baznīca, Rīgas Krusta baznīca, Līvānu Svētā Erceņģeļa Miķeļa Romas katoļu baznīca, Ērberģes ev.lut. baznīca, Sātu ev.lut. baznīca, Skujenes ev.lut. baznīca, Sv.Pētera un Pāvila Romas katoļu baznīca, Lestenes ev. lut. baznīca, Strenču ev. lut. baznīca, Raunas ev. lut. baznīca, Latvijas Apvienotā Metodistu baznīcas Liepājas draudze, Stirnienes sv. Laura Romas katoļu draudze, Ilūkstes Vissvētākās Jaunavas Marijas Vārda baznīca, Apes Svētā Mateja ev.lut. baznīca, Bauskas Vissvētākā Sakramenta baznīca, Rīgas Mārtiņa ev.lut. baznīca, Lašu ev. lut. baznīca, Piņķu Sv. Jāņa ev.lut. baznīca, Višķu sv. Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīca, Neretas ev. lut. baznīca, Blīdenes ev. lut. baznīca, Rīgas Vecā Svētā Ģertrūdes baznīca, Lielvārdes ev.lut. baznīca, Valdemārpils ev. lut. baznīca, Vecumnieku baznīca, Lazdonas ev.lut. baznīca, Mērsraga ev.lut. baznīca, Madonas Kristus Karaļa katoļu baznīca, Piņķu Sv. Jāņa ev.lut. baznīca, Madonas katoļu baznīcu, Jelgavas Bezvainīgās Jaunavas Marijas Romas katoļu katedrāle, Dobeles ev. lut. baznīca, Bukaišu-Sniķeres ev. lut. baznīca, Dobeles ev. lut. draudze, Doles-Ķekavas ev. lut. draudze,
Rīgas Svētā Jēkaba Romas katoļu katedrāle, Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāle, Daugavpils Svētā Pētera ķēdēs Romas katoļu baznīca, Rīgas Svētās Terēzes no Bērna Jēzus draudze, Mazsalacas Baptistu baznīca, Katlakalna ev.lut.baznīca, Valdemārpils- Ārlavas baptistu draudze, Usmas ev.lut.baznīcā.


Paldies draudžu pārstāvjiem par iesūtītajām fotogrāfijām no #GaismaLatvijai norises! Tās ir skatāmas tiešsaistē šeit: https://plus.google.com/u/1/collection/8UskWE


Ticam, ka #GaismaLatvijai aicinājums ir simboliski pārklājis Latviju ar gaismu, sagaidot un ievadot mūsu valsts Latvijas valsts simto dzimšanas dienu un dos spēku un ticību mūsu tautas un valsts stiprai un raženai nākotnei.

 

Aktuālā informācija tiks publicēta projekta sociālo tīklu kontos un mājas lapā:

Informāciju sagatavoja:
Kultūras notikuma “Baznīcu nakts”
Komunikācijas vadītāja Inese Knipše
e-pasts: baznicu.nakts@gmail.com