Starptautiskā bērnu aizsardzības dienā baznīcas piepilda bērnu dziesmas, muzikālie priekšnesumi un vienkārši – draudzīgas čalas.

Baznīcu nakts ir kļuvusi par ikgadēju, gaidītu notikumu kristīgajā pasaulē, jau 11. gadu dalībai pulcējot baznīcas visā Latvijā, šoreiz – teju 180 dievnamus. Notikums aizvadīts pašā vasaras sākumā – siltajā vakarā dievnamu durvis bija atvērtas līdz pat 24.00, pulcējot simtiem cilvēku koncertos, ekskursijās, aktīvā baznīcas izpētē ar spēles elementiem, ko visvairāk novērtēja bērni un jaunieši. Baznīcu dārzos tika ceptas pankūkas un vārītas zupas, lasīta dzeja un radīti mākslas darbi.

Baznīcu programmās šogad vienojošā tēma bija „bērni”, kas izpaudās arī saturā – daudzu baznīcu programmās bija iekļauti bērnu mūzikas skolu audzēkņu, ansambļu priekšnesumi un solo uzstāšanās.

Šī nedēļas nogale Latvijā bija kultūras pasākumiem bagāta. Baznīcu nakts rīkotāji vairs neveic apmeklētāju uzskaiti, kā to darīja agrāk, kad pārliecinājās, ka apmeklētāju skaits notikumā var sasniegt vismaz 30 tūkstošus. Organizatori lēš, ka ikgadējais notikums šogad baznīcās pulcēja no vairākiem desmitiem līdz vairākiem simtiem apmeklētāju katrā. To pamatā noteica dažādi faktori – gan baznīcas atrašanās vieta, gan programmas daudzveidība, gan paralēlā dažādu pilsētas svētku norise. Kā liecina ieraksti Baznīcu nakts Facebook – visi , kuri apmeklēja pasākumu ir guvuši sirdi sildošas sajūtas un garīgo piepildījumu – vai tā ir bijusi tikai baznīcas apskate vai koncerta apmeklējums vai vienkārši pabūšana dievnamā.

Pasākums ir brīvprātīga domubiedru grupas „Baznīcu nakts fonds” iniciatīva, tādēļ rīkotāji izsaka lielu pateicību ikvienai baznīcas draudzei par kalpošanu, ikvienam māksliniekam un iesaistītajam par dalību.

Informāciju sagatavoja:
Inese Knipše, Baznīcu nakts rīkotāju pārstāve

2024. gada 2.jūnijs

 

Fotogrāfijā: vokālais ansamblis “Cīrulītis”, Doles – Ķekavas draudzē.